Цікаві факти про ручний інструмент

Ручний інструмент пила

Інструменти – незамінні помічники у побуті та професійній діяльності. Здавалося б, що нового можна розповісти про звичну викрутку, плоскогубці, гайки або болти? Але, що більше занурюєшся у тему, то більш захоплюючою видається історія ремісництва.

До вашої уваги добірка цікавих фактів про ручні інструменти.

Факт 1

Перші вимірювальні рулетки коштували надзвичайно дорого. У другій половині XIX століття вартість цього дива становила 18 доларів, що в наш час майже 300 доларів. До речі, рулетка має своє професійне свято – 14 липня. Саме в цей день у 1868 році американець Елвін Феллоуз додумався вставити в корпус котушку з розміткою та додав своєрідній утримувач.

Факт 2

Гайкам присвячено цілий розділ у романі братів Стругацьких “Пікнік на узбіччі”. За допомогою гайок герої виявляли аномальні області. Сталкери кидали гайки перед собою, щоби виявити зону підвищеної гравітації.

Факт 3

Нещодавно археологи знайшли ручний дриль, якому близько 8000 років. За своєю конструкцією він нагадує сучасний шуруповерт. Також були знайдені прародичі кремнієвих пил. Вони трохи молодші, їм лише 6000 років. Археологічні розкопки в Єгипті та Греції показали, що до нашої ери люди вже користувалися деякою подобою токарного верстата.

Факт 4

А ви знали, що фразеологізм “закрутити гайки” походить від принципу роботи ручного інструменту? При закручуванні гайок на них чиниться тиск. Так само можна впливати, іншими словами, “тиснути” на людину, підвищуючи по відношенню до неї вимоги, стаючи суворішим.

Факт 5

Первісні люди активно використовували цвяхи. Проте ті цвяхи були з кісток та розщепленої деревини. А ось стародавні слов’яни взагалі не використовували цвяхи для будівництва свого жітла.

Факт 6

А ви знали, що існують хірургічні цвяхи? Їх використовують для скріплення зламаних кісток та суглобів. Вони виконані з полімеризованої молочної кислоти та здатні розсмоктуватися в організмі через деякий час.

Факт 7

Лом – досить поширений у побуті та промисловості ручний інструмент. Іноді лом називають “фомка”. Цю назву вигадали злодії для позначення маленького інструменту для зламування замків та скоєння крадіжки. Як то кажуть, проти лому немає прийому.

Факт 8

У світі є скульптури, створені повністю із гайок. Тисячі гайок створюють нібито незакінчені арт об’єкти авторства іспанця Мануеля Марті Морено. Образи людей, постаті, портрети розпадаються на безліч шматочків – “гайок”. Тим самим автор показує, що життя коротке і швидкоплинне.

Молодий французький скульптор Жан Мартін більш оптимістичний. Будучи майстром зварювання, він створює живі, повітряні образи з яскраво вираженими емоціями. Його скульптури витримані у правильних анатомічних пропорціях.

Факт 9

Молоток – один із найдавніших ручних інструментів в історії людства. У давнину його використовували для захисту від ворогів, а також для полювання на звіра. Пізніше молот став атрибутом бога ремесел, грози та війни. Також він є символом правосуддя, а в Японії – і символом добробуту, оскільки за допомогою цієї зброї добували золото.

Існує безліч видів молотків. Кувалда, машка, балда, киянка, молоток Фізделя та Кашкарова – це лише крапля у морі молотів, молотків та молоточків.

Факт 10

Сучасна форма плоскогубців та пасатижів завдячує їх первісному призначенню. Наприкінці ХІХ століття в багатьох Європейських містах для освітлення вулиць встановлювались газові ліхтарі. Існувала особлива професія “ліхтарник”. Ці міські службовці не лише запалювали ліхтарі, а й стежили за їх справністю. Вони користувалися спеціальним інструментом, що поєднував функції кліщів, кусачок, гайкових ключів. Це й були перші плоскогубці. Звичайно, за більш ніж 100 років зовнішній вигляд плоскогубців трохи змінився, але деякі елементи залишилися незмінними. Наприклад, зубчаста та гладка виїмка позаду “губ”. Раніше вона служила для захоплення та викручування газових трубок ліхтарів. Сьогодні її застосовують для відкручування гайок або захоплення різних елементів.

Вологозахисний спецодяг для захисту робочих
10 цікавих фактів про джинси

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Закрити Мій кошик
недавно переглянутий Закрити
Закрити

Закрити
Навігація
Категорії