Вологозахисний спецодяг для захисту робочих

Вологозахисний спецодяг

Вологозахисний спецодяг і Вуді Аллен. Що спільного?

Пам’ятайте вічна суперечка ліриків і фізиків? Лірики скажуть: “Дощ – найромантичніша метеоумова”. Фізики відзначать, що волога – це фактор, який негативно впливає на робочий процес. І, щоб захистити організм, слід звернеться до науки і сучасних технологій у виробництві тканин. І, як наслідок купити непромокаючий в непогоду спецодяг! І ті, й інші мають рацію. Давайте підійдемо до питання з декількох сторін.

Якщо розібратися, дощ в кінематографі – це декорація найдраматичніших подій. Щоб далеко не ходити, досить згадати скандинавські серіали. Морок, злива або монотонно падаючі краплі в тиші – на тлі цієї “вологої” картини закручується “мокра” справа. А в центрі сюжету головний герой, який потрапляє в воронку роздумів і переживань. Але трапляються й інші, оптимістичні сценарії: “Співаючі під дощем” Стенлі Донена, “Шербурзькі парасольки” Жака Демі і “Дощовий день в Нью-Йорку” Вуді Аллена.

Дощ – явище художнє в музиці і літературі. Маяковський закликав зіграти ноктюрн “на флейті водостічної труби”, Цвєтаєва сказала, що “дощ заколисує біль”. Додамо сюди Брамса і “Сонату дощу” чи “Краплі дощу” Шопена.

А що в житті? Ми радіємо грибному дощу, дивуємося “курячому”, беремося за розум “після дощику в четвер”, а, будучи гостинними господарями, які не вижинуть в дощ навіть собаку з дому.

А ось ще цікавий факт. Чи знаєте ви, що в японській мові десятки назв – станів дощу? Він буває слізним, солодким і добрим. Зеленим і нефритовим, жіночим і чоловічим. А ще сливовим, для сакури, і для зерна.

Загалом, хоч як би Вас не надихав дощ ліриків і творчих особистостей, практичні люди завжди замислювалися про те, як від нього захиститися. Думали-думали, і придумали непромокаючий в непогоду спецодяг.

Винахід водонепроникною спецодягу

Легенда свідчить, що в 1823 році шотландський хімік Чарльз Макінтош випадково забруднив рукава свого сюртука в розчині каучуку. І благополучно забув про це. Через деякий час він виявив, що саме ця “забруднена” ділянка не промокає і відштовхує воду. Так, несподівано для себе, Макінтош винайшов непромокаючу в непогоду тканину, яку покривав каучуком. Очевидно, що така тканина від вологи то захищала, але ось була важкою, мала специфічний запах гуми, а вироби з неї нагадували обмундирування воїна.

Проблему з запахом і вагою вирішив інший винахідник – Томас Хенкок. Інженер-самоучка отримав патент на процес вулканізації гуми. Завдяки цьому винаходу почалося виробництво легкої, водонепроникної тканини, з якої й донині виготовляється вологозахисний спецодяг, а також повсякденні куртки, парки, плащі – правнуки і внучаті племінники перших Макінтошів.

Характеристики непромокаючого спецодягу

З підвищеним рівнем вологи стикаються представники різних галузей і спеціальностей. Пожежникам, рибалкам, працівникам водоканалу і аграрного сектора потрібне спеціальне екіпірування, що захищає, перш від води і водяної пари, а також від опадів і вітру. Вологозахисний костюм або плащ з нейлону, полівінілхлориду, поліестеру, нейлону дозволить основному одягу залишатися сухим, а тілу бути в теплі.

Часто вологозахисний одяг додатково обробляється спеціальними просоченнями з синтетичних смол, воску, бітуму.

У чому переваги вологозахисного спецодягу і спецвзуття?

Такий одяг зносостійкий і практичний. Він не вимагає додаткового догляду. Часто оснащений додатковими світловідбиваючими елементами. Слід зазначити, що спецодяг водонепроникний довговічний, витримує багато циклів прання.

Якщо говорити про повну екіпіровку, то не варто забувати і про спецвзуття. Пам’ятайте гумові чоботи з дитинства? Ось це і була Ваше перше вологозахисне спецвзуття! Однак хто сказав, що гумові чоботи носять тільки діти? Наприклад, в яскраво-жовтих робочих гумових чоботах Reis ви завжди будете “помітними”, а ваші ноги, при цьому, нічого не загрожує. Уявляєте, сталевий подносок цих крихт витримує удар силою 200 Дж? Антиковзаюча підошва не боїться статичного струму.

Щоб робочий одяг і взуття прослужили довше, варто, звичайно, купувати якісні моделі. Інтернет магазин ЄВРОЗІЗ пропонує клієнтам вологозахисний спецодяг і спецвзуття європейських і українських виробників (Delta Plus, Reis, Sizam, Hogert тощо).

Заходьте на вогник! З радістю зігріємо, висушити, захистимо!

10 цікавих фактів про поло (теніску)
Цікаві факти про ручний інструмент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Закрити Мій кошик
недавно переглянутий Закрити
Закрити

Закрити
Навігація
Категорії